شناخت مخاطبین در پروپوزال نویسی برای پایان نامه

نگارش یک پروپوزال خوب در واقع مهارت شما در تکمیل دوره تحصیلات آکادمیکی را نشان می دهد. هدف از نگارش این نوع مقالات عنوان کردن طرح پیشنهادی در جلسه دفاعیه پایان نامه و پشتیبانی از آن با آگاه نمودن مخاطبین است.عقاید و پیشنهادات شما احتمالا تایید خواهند شد اگر به شیوه مشخص، مختصر و جالب توجهی با آن ارتباط برقرار کنید. دانش اینکه چطور پروپوزال جذاب، ترغیب کننده بنویسید برای موفقیت در بسیاری از رشته های تحصیلی ضروری است.

 

 پروپوزال انواع متفاوتی دارد؛ پژوهشی، علمی و دانشگاهی. شیوه نگارش و ساختار این نوع مقالات کلیه پایان نامه ها مشابه هم هستند اما مخاطبین آنها با هم تفاوت دارند.   برای نگارش بهتر پروپوزال برای پایان نامه، بهتر است مخاطبین خود را تعریف کنید.مخاطبین پایان نامه شما چه کسانی هستند؟ سطح آشنایی این افراد با موضوع انتخابی شما چقدر است؟ آیا ممکن است نیاز به ارائه پیش گفتار از آن باشید؟ مخاطبین پروپوزال شما از مطالعه آن چه می خواهند؟

پاسخ سوالات بالا بیشتر مشکلاتتان را حل خواهد کرد. شما باید در هر رشته تحصیلی به مخاطب و شنونده پایان نامه خود بیشتر فکر کنید. هدف از نگارش پایان نامه ها و بخش های مختلف آن جلب نظر مخاطبین و تایید مقاله پژوهشی شماست و این امر زمانی تحقق می یابد که شما از تفکر مخاطب خود آگاه باشید، از اینرو باید انتظارات و علاقمندی هایشان را  بدانید و قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، حدود آگاهی مخاطب خود از موضوع پروپوزال را بدانید. این امر به شما کمک می کند روی عقاید خود تمرکز کنید و به شکل تاثیرگذاری آنها را ارائه کنید.

فرض کنید خوانندگانتان پر مشغله هستند و خیلی با عجله پایان نامه را خواهند خواند و یا بالعکس بسیار دقیق و نکته سنج باشند و با تامل آن را بخوانند. تاثیرپذیری و ایجاد اشتیاق کلید نگارش یک پروپوزال خوب برای مخاطبین است.

انجام پروپوزال

سفارش پروپوزال

 

  


مطالب دیگر این گروه
نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB  نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟ چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟