هدف از نگارش یک پروپوزال تحقیقی چیست؟

پروپوزال تحقیقی نوشته مستندی است که زوایای پنهانی از حوزه مطالعاتی شما را نشان داده و باعث سهولت در طراحی تحقیق در آن زمینه می شود. این نوع نوشته مرتبط با پروژه های تحقیقاتی دانشجویان برای نگارش پایان نامه دکتری است و باید به شکل آکادمیکی نوشته شود. مهمترین هدف از نگارش این نوع نوشته پیروی کردن از یک طرح کلی است. برای ارانه هر چه بهتر یک پروپوزال تحقیقی نکته مهم شروع به موقع است و سعی کنید در نوشته خود از پروپوزال های موفق مثال بزنید، فیدبکی از دانشکده خود ارائه کنید.    

 

                                                                                                          

 

 

پروپوزال باید شامل چه مطالبی باشد؟

طرح کلی از اهداف تحقیقی و فرایض، خلاصه ای از تحقیق اولیه در عنوان موضوع، جزئیاتی از طرح تحقیقی مطرح شده و روش ها، زمان بندی، طرح کلی از سرفصل عناوین از جمله مقدمه، مرور ادبی، روش توصیف نتایج تحقیقی، خلاصه و نتیجه گیری است. برای ارائه یک پروپوزال خوب کافی است موارد گفته شده را انجام دهیدپروپوزال معمولا 10 تا 40 صفحه است، اما به یاد داشته باشید کم بودن تعداد صفحات یک پروپوزال تحقیقی، کیفیت پروژه تحقیقی را نشان نمی دهد. زمانی نوشتن آن  به شما کمک می کند که آنچه انجام می دهید در راستای آنچه طراحی کرده اید باشد، سریعا به مطالعه مطالب مهم و موضوعات مرتبط اقدام کنید، عقاید کاربردی و قابل دسترسی را تعیین کنید، به برنامه ریزی و مدیریت زمان بیاندشید ، همین حالا شروع کنید.نکته مهم در بخش منابع قابل فهم بودن و امکان استفاده از آنهاست. مطمئن شوید مراجع و منابع به کار رفته در نوشته شما نقش بزرگی در تجزیه و تحلیل مقاله تحقیقی تان ایفا می کنند. طوریکه باید بتوانید بازتاب انتقادی از انتخاب مطالب مناسب داشته باشید. اگر از شیوه تحقیقی مناسب و اصول آن به درستی استفاده کنید مطمئنا موفق می شوید.  

سفارش پروپوزال

انجام پروپوزال


مطالب دیگر این گروه
نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB نگارش پایان نامه دکتری با نرم افزار MATLAB  نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق نگارش پروپوزال پژوهشی برای پایان نامه حقوق اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) اصول نگارش پایان نامه ( پایان نامه علوم اجتماعی) مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری مشکلات دانشجویان حسابداری برای نگارش پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری نگارش مقدمه پایان نامه حسابداری چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟ چطور چکیده پایان نامه مدیریت خود را بنویسیم؟